ORGANLARIYLA 4 HASTAYA UMUT OLDU
26 Mart 2019

Hatay Devlet Hastanesi’nde Beyin ölümü gerçekleşen hastanın organları, ailesi tarafından bağışlandı. Beyin ölümü gerçekleşen hasta 4 kişiye umut oldu.
Beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden E. B.’nin Babası E. B. ve Annesi S. B. evladımızın organları başkasına hayat versin diyerek, bağışta bulundu.
Elim bir kaza sonucu Beyin Kanaması geçiren hasta Hatay Devlet Hastanesi Acil servisinde yapılan ilk müdahalenin ardından Yoğun Bakım Ünitesine yatırıldı, ancak Doktorların ve hemşirelerin tüm gayretlerine rağmen kurtarılamayan E.B’nin beyin ölümü gerçekleşti. Acılı aile, “Evladımız öldü ama başkaları yaşasın, onlara hayat versin” diyerek, Organ bağışında bulunmak istediklerini belirttiler.
Hatay Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mahmut BAYRAKÇIOĞLU yaptığı açıklamada; 
Ailenin organları bağışlamak istediklerini belirtmelerinin ardından adeta saniyelerle yarışarak, organların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılabilmesi için doktor ve hemşire ve tüm sağlı çalışanlarımız seferber oldu.
Dr. BAYRAKÇIOĞLU, hayatını kaybeden kişinin böbreklerinin 2 kişiyi yeniden hayata bağlayacak olması ve alınan kornealar ile 2 kişinin yeniden görmeye başlayacak olmaları oldukça sevindirici bir durum olduğunu ifade ederek ailenin bu davranışının herkese örnek olması gerektiğini belirti, Ülkemizde Organ Bağışı bekleyen binlerce hastanın bulunduğunu, bu insanların yaşamlarını sürdürebilmeleri için Organ Bağışı konusunda toplumun bilincinin arttırılmasının önemine dikkat çekerek, Organ Bağışında bulunan aileye teşekkür etti.